JEZIVO UPOZORENJE VIKTORA ORBANA Oni imaju novo “čudotvorno oružje” protiv Rusije

Mađarski premijer Viktor Orban upozorio da bi plan Evropske unije o zapleni ruske imovine mogao dovesti do sukoba između Evrope i Rusije.

On je poručio da “Brisel ima novo čudotvorno oružje – zaplenu ruskih deviznih rezervi”, što bi, kako kaže, izazvalo ozbiljan sukob.

“Brisel ima novo čudotvorno oružje: zaplenu i korišćenje ruskih deviznih rezervi u Evropi. Ovo će izazvati sukob između Rusije i Evrope, a moglo bi čak postati i uvod u rat”, objavio je premijer na svojoj Fejsbuk stranici.

Orban je dodao da je eskalaciju moguće zaustaviti direktnim pregovorima Rusije i Evrope.

Pored toga, on je ocenio da je Evropska unija iscrpela svoje resurse i potpuno je nejasno ko će finansirati “ono što ostane od Ukrajine” nakon završetka sukoba sa Rusijom i napomenuo da je prisustvovao samitu EU u Briselu 23. oktobra i da je dobro upoznat sa situacijom u EU.

“Video sam svojim očima da danas svi evropski lideri razmišljaju o ratu. Evropi ponestaje snage i novca. Glavno pitanje je: ko će finansirati ono što ostane od Ukrajine posle rata? Ko ima novac za to? Građani kojih zemalja EU su spremni da pošalju milijarde evra Ukrajini, koja nije u stanju da se sama prehrani?”, napisao je Orban.

Prethodno je u intervjuu Jutjub kanalu Patriota istakao da je Mađarska za sada uspela da zaustavi proces pridruženja Ukrajine u Evropsku uniju, a takođe izdvajanje nove finansijske pomoći.

Alo.rs

error: Content is protected !!