Jeziva eksplozija, uzdiže se pečurka, šta se dogodilo?! Stižu užasni snimci, mrtvi i povređeni su svuda! (VIDEO)

Najmanje pet osoba je poginulo, a više od 100 je povređeno u eksploziji u gradu Idlib u istoimenoj pokrajini na severozapadu Sirije, navodi agencija ANHA.

Eksplozija je izazvala paniku među civilima, dok tačan uzrok eksplozije ostaje nepoznat.

Kako piše ANHA, ovaj incident se dešava usred porasta broja misterioznih eksplozija u nekoliko gradova pod kontrolom sirijske prelazne vlade.

Poslednjih nedelja, razne lokacije i pojedinci su bili meta vazdušnih napada, koje su navodno izveli avioni Međunarodne koalicije i oni koji se pripisuju Izraelu.

Sirijski ministar za vanredne situacije i upravljanje katastrofama Rajed el-Sale, naveo je u objavi na mreži X da su timovi civilne zaštite hitno upućeni na mesto eksplozije u gradu Marat Misrin na severu Idliba, objavila je sirijska državna novinska agencija SANA.

Uzrok eksplozije, kako je rekao, nije poznat.

On je dodao da timovi sprovode operacije evakuacije uprkos sekundarnim eksplozijama koje otežavaju akciju spasavanja. Konačan broj žrtava nije potvrđen, dodao je, pozivajući stanovnike da izbegavaju mesto eksplozije radi sopstvene bezbednosti, jer timovi nastavljaju da rade u opasnim i složenim uslovima.

Informer.rs

error: Content is protected !!