Šta se ovo dogodilo u Odesi? Zelenski se oglasio o iskrcavanju ruskih trupa: Evo šta je uradila mornarica…

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da vojnici Pomorskih snaga Oružanih snaga Ukrajine uspešno brane zemlju na vodi, kopnu i iz vazduha, naglasivši da mornarica igra ključnu ulogu u očuvanju bezbednosti države.

Povodom Dana Pomorskih snaga, koji se obeležava prve nedelje jula, Zelenski se obratio javnosti putem Fejsbuka, a njegovu poruku prenosi agencija Ukrinform.

„Neće biti ruskog iskrcavanja u Odesi“

  • Nije bilo ruskog iskrcavanja u Odesi i neće ga ni biti. Moskva je potonula, Zmijsko ostrvo je pod kontrolom Ukrajine, a 28 ruskih ratnih brodova i jedna podmornica su uništeni ili oštećeni – poručio je Zelenski, istakavši uspehe ukrajinske mornarice.

Dodao je i da „žitni koridor“ funkcioniše, što, kako je naveo, doprinosi globalnoj prehrambenoj bezbednosti, uprkos pokušajima Rusije da blokira ukrajinske izvozne rute.

Dan Pomorskih snaga – simbol otpora

Zelenski je čestitao Dan Pomorskih snaga svim pripadnicima vojske koji služe u mornarici, naglasivši da su oni dokaz sposobnosti Ukrajine da se brani i štiti svoje nacionalne interese.

Dan Pomorskih snaga Oružanih snaga Ukrajine obeležava se od 2015. godine svake prve nedelje u julu, kao priznanje ulozi mornarice u nacionalnoj bezbednosti zemlje, posebno u svetlu tekućeg rata sa Rusijom.

Izvor: informer.rs

error: Content is protected !!