Haos u Italiji! “Padaju” gradovi jedan za drugim, oglasile se vlasti: Za dva dana počinje – Pakao!

Ministarstvo zdravlja Italije saopštilo je danas da će 17 od 27 najvećih italijanskih gradova za dva dana biti u crvenom stepenu uzbune zbog vrućine, a da će se toplotni talas koji zemlja trpi dodatno pojačati.
Nivo uzbune zbog toplotnog talasa trenutno je na maksimumu u 15 gradova, prenosi Ansa.

U crvenom stepenu uzbune danas su Ankona, Bolonja, Bolcano, Breša, Firenca, Frozinone, Milano, Peruđa, Peskara, Rijeti, Rim, Torino, Verona, Venecija i Viterbo.

Latina će biti crvena u sredu, a Bari će se pridružiti gradovima sa maksimalnim stepenom uzbune u četvrtak, čime će ukupan broj porasti na 17.

Sistem uzbune Ministarstva zdravlja ima tri nivoa pored nultog, zelenog, koji znači da nema uzbune, podseća Ansa i dodaje da je prvi nivo, žuti, takozvana pred-uzbuna, dok drugi nivo, narandžasti, znači da temperature i vremenski uslovi mogu predstavljati zdravstvene rizike, posebno za ranjive grupe kao što su starije osobe i bolesni.

Treći nivo, crveni, znači da vrućina predstavlja rizik po zdravlje opšte populacije, ne samo ranjivih grupa.V

Visoke temperature paralisale su dobar deo zapadne Evrope, u Francuskoj je stradalo oko 20 osoba, a na udaru su Italija, Velika Britanija, Španija, Nemačka…

error: Content is protected !!