Orban zagrmeo: Hitno preuzmite kontrolu od generala! Dešava se nešto veoma opasno, traži se akcija…

Mađarski premijer Viktor Orban poručio je da su Ukrajini neophodni primirje, pregovori i mir, a da bi diplomate morale da preuzmu kontrolu od generala. On je govorio na skupu poslaničke grupe Patriote za Evropu u Evropskom parlamentu, prenela je mađarska agencija MTI.

  • Političari koji zagovaraju nastavak rata žele da ubedimo sebe da se sukob mora nastaviti. Uveravam vas – ovaj rat se ne može dobiti. Na bojnom polju nema rešenja, samo mrtvi, patnje i razaranja -istakao je Orban.

Orban: Mađarska je crna ovca EU, ali nada za evropske patriote
Premijer Mađarske rekao je da je njegova zemlja „crna ovca“ Evropske unije i „noćna mora za Brisel“, ali da za patriotske snage širom Evrope predstavlja simbol nade.

Ne želimo da Brisel pod izgovorom rata uvodi vojnu ekonomiju, da uzima ogromne zajedničke zajmove, federalizuje novac država članica i uvlači Evropu u novu trku u naoružavanju. Pozivam vas da to zaustavimo – poručio je Orban okupljenima.

On je naglasio da Brisel preti i ucenjuje Mađarsku finansijskim sankcijama, jer Budimpešta odbija da prihvati migrante. Međutim, kako je rekao, „Mađarska će pre platiti kazne nego dozvoliti da migranti unište bezbednost mađarskih gradova i ulica“.

  • Borimo se za porodice i otadžbinu, čak i ako budemo morali da se suočimo sa celokupnom birokratijom iz Brisela – zaključio je Orban.

Izvor: informer.rs